Sauna domowa lub ogrodowa w Twoim domu lub ogrodzie? Tak, teraz to możliwe!

Uwielbiasz wypoczynek w saunie, ale nie lubisz zgiełku, jaki panuje na basenach i w ośrodkach Spa? Marzysz o tym, by móc korzystać z dobroczynnych właściwości prywatnej?

Jako polecany producent saun Jabłoński zrealizujemy Twoje marzenie i stworzymy saunę dostosowaną do twoich potrzeb, która idealnie wpisze się we wnętrze Twojego domu lub ogrodu. Dlaczego warto wybudować saunę fińską, saunę parową lub saunę ogrodową w domu albo w ogrodzie? Poznaj szereg zalet posiadania własnej sauny w domowym zaciszu.

Przeprowadzono wiele badań dotyczących zdrowotnych korzyści kąpieli w sanie. Zapewniają orzeźwienie, odprężenie, rozluźniają mięśnie oraz relaksują. Wystarczy spędzać w saunie 30 minut dziennie, by wyglądać młodziej, czuć się zdrowiej i wzmocnić swoją odporność. Mnóstwo przeprowadzonych na ten temat badań sprawia, że coraz więcej lekarzy i specjalistów medycyny naturalnej zaleca korzystanie z sauny.

Sauna domowa lub ogrodowa – zalety posiadania

Redukcja stresu i poprawa stanu zdrowia

Długotrwały stres, na jaki jesteśmy narażeni każdego dnia w pracy i życiu, może niekorzystnie wpływać na nie tylko na nasze zdrowie, ale również samopoczucie. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na montaż sauny w domu lub ogrodzie, by zredukować stres oraz ukoić zmysły. Kąpiele w saunie uwalniają od stresu na różne sposoby. Wystarczy wejść do sauny i zamknąć drzwi, by odciąć się od świata. Ciepła i spokojna przestrzeń do relaksu rozluźnia mięśnie, pobudza wydzielanie endorfin oraz poprawia krążenie i pozytywnie wpływa na samopoczucie.

Regeneracja po intensywnym wysiłku fizycznym

Kąpiele w saunie rozluźniają mięśnie oraz łagodzą bóle stawów i mięśni. To doskonały sposób, by zadbać o organizm po intensywnym treningu fizycznym. A zatem to idealne rozwiązanie dla wszystkich sportowców – zarówno tych zawodowych, jak i amatorów. Pod wpływem ciepła sauny naczynia krwionośne się rozszerzają, a w ten sposób następuje naturalny proces gojenia organizmu poprzez łagodzenie bólu oraz przyspieszanie gojenia drobnych siniaków czy skaleczeń. Relaks w saunie po treningu i aktywności fizycznej rozluźnia mięśnie, zmniejsza ich napięcie i eliminuje kwas mlekowy oraz toksyny.

Usuwają toksyny z organizmu

Choć każdego dnia pocimy się, to podczas wypoczynku w saunie, poprzez intensywne pocenie się, organizm oczyszcza się z toksyn i substancji chemicznych, które wchłania w wyniku interakcji w codziennym życiu. Wielu lekarzy dowodzi, że regularna detoksykacja organizmu jest niezbędna dla optymalnego zdrowia i samopoczucia.

Co jesteśmy w stanie dla Ciebie zrobić?

Jako doświadczony producent saun oferujemy usługi projektowania i budowy saun domowych oraz ogrodowych na wymiar. Na zamówienie dla konkretnego klienta budujemy sauny parowe, sauny ogrodowe i sauny fińskie. Wiele lat doświadczeń i mnóstwo zrealizowanych projektów sprawia, że niemal intuicyjnie wyczuwamy potrzeby klienta i potrafimy zaprojektować saunę domową nawet w trudnych przestrzeniach czy w pomieszczeniach ze skośnym dachem. Jeśli zaś masz niewielki dom, ale duży taras lub ogród to możemy zaproponować sauny ogrodowe.