Jakie są rodzaje saun?

Skandynawska tradycja regularnego wypoczynku w saunie jest prostym sposobem na doskonałe samopoczucie, zdrowie i mnóstwo energii każdego dnia. Metoda ta wykorzystywana jest od tysięcy lat do eliminacji stresu i poprawy zdrowia. Dziś każdy z nas może się w ten sposób odprężyć w domowym zaciszu lub w ogrodzie.

Poszukujesz producenta saun? Doskonale trafiłeś! Marka Sauny Jabłoński od 2008 roku jednym z liderów w profesjonalnym projektowaniu i budowie saun. Niemalże czytając w myślach wielu klientów, potrafimy dostosować sauny w różnych nietypowych miejscach, nawet tam, gdzie wydaje się, że to niemożliwe. Producent saun zaprojektuje i dostarczy sauny do najbardziej nietypowych miejsc.

Sauna to doskonały sposób na wypoczynek. Świetnie sprawdzają się w połączeniu z basenem jako regeneracja po treningu. Badania pokazują, że korzystanie z sauny pozytywnie wpływa na poprawę zdrowia, obniża stres i przyspiesza rekonwalescencję – a wszystko to składa się na szczęśliwszy i bardziej satysfakcjonujący styl życia. Marzysz o wypoczynku w prywatnej saunie? Zadzwoń, a dopasujemy odpowiednie rozwiązania nawet do wąskich pomieszczeń czy zakończonych skosami. Korzystając z usług producenta saun Jabłoński, zyskujesz saunę wykonaną na wymiar i idealnie wpasowaną w przeznaczoną na nią przestrzeń.

Sauny ogrodowe | Do domowego użytku

Jeśli posiadasz niewielki dom, innym rozwiązaniem, które warto rozważyć, jest budowa sauny ogrodowej. Dbałość o szczegóły i zastosowanie wysokiej jakości produktów sprawia, że łączymy tradycję z technologią. Dzięki temu zyskaliśmy miano polecanego producenta saun ogrodowych.

Wyjątkowy design saun ogrodowych Jabłoński sprawia, że wkomponują się w każdy styl ogrodu, dzięki czemu pozwalają stworzyć namiastkę luksusowego spa. Sauna ogrodowa to Twoje marzenie? Pomożemy Ci je zrealizować i gwarantujemy, że wpłynie to na poprawę jakości i komfort życia twojej rodziny. Wypoczynek w saunie ogrodowej to przyjemny codzienny rytuał odprężenia, którego tak bardzo potrzebujemy w dzisiejszych czasach.

Sauna fińska | Gorące i suche powietrze

Sauna fińska zwana jest również suchą. Panuje w niej wyższa temperatura w okolicach 60-110 stopni Celsjusza oraz niska wilgotność ok. 5-15%. Dlaczego warto zdecydować się na montaż sauny fińskiej? Otóż to doskonałe miejsce do odpoczynku i relaksu, szczególnie w trudnych czasach koronawirusa, które oferuje niezliczone korzyści zdrowotne.

Kąpiel w saunie fińskiej wzmacnia odporność organizmu i jest świetnym sposobem, by chronić go przed chorobami układu krążenia. Odpręża, redukuje stres, pozytywnie wpływa na poprawę jakości snu. Dodatkowo jest świetną formą leczenia przewlekłego bólu czy zmęczenia, a także regeneruje organizm po wysiłku.

Sauna parowa | Gorące i wilgotne powietrze

Sauna parowa, zwana również łaźnią parową, to pomieszczenie o niższej temperturze, która oscyluje w okolicach 45-55 stopni Celsjusza i wyróżnia się wysoką wilgotnością powietrza 40-100%. Posiada piec oraz generator pary wodnej.

Kąpiel w łaźni parowej to praktyka stosowana przez wiele kultur z różnorodnych krajów. Starożytni Grecy i Rzymianie regularnie z nich korzystali. Para i pocenie się używana jest jako praktyka zdrowotna w wielu krajach. Sauny parowe są dobrem narodowym Finlandii i krajów skandynawskich.

Zastanawiasz się, dlaczego warto zamontować saunę parową? Otóż korzystanie w niej oferuje mnóstwo korzyści zdrowotnych, takich jak poprawa kondycji skóry, obniżenie ciśnienia krwi, odprężenie, regeneracja po treningu. Z dobrodziejstwa sauny parowej warto korzystać podczas przeziębienia czy alergii.