Sauna projektowana na wymiar w domu lub w ogrodzie

Posiadanie sauny we własnym domu lub ogrodzie to marzenie, które przy obecnych możliwościach technologicznych, w łatwy sposób można zrealizować. To doskonałe rozwiązanie zarówno do mieszkań i domów prywatnych, jak i tych wynajmowanych przyjezdnym gościom. Jako doświadczony wykonawca saun na wymiar, oferujemy państwu zaprojektowanie oraz wybudowanie sauny w domowym zaciszu na terenie Wejherowa i jego okolic.

Rodzaje sauny – co wybrać saunę suchą (fińską) czy saunę mokrą (parową)?

Tradycyjnymi saunami, z których korzystano od wieków, były sauny suche opalane drewnem. Obecnie do wyboru, poza saunami suchymi, mamy również sauny mokre oraz inne podgatunki tych saun np. saunę suchą ocieplaną na podczerwień. Jednak zazwyczaj, wyboru dokonuje się między tradycyjną sauną suchą oraz sauną mokrą ocieplaną przez piec elektryczny lub opalany drewnem.

Różnica między tymi saunami dotyczy tak naprawdę dwóch czynników – temperatury powietrza oraz wilgoci. Sauna mokra utrzymuje temperaturę w granicach 45-65 *C oraz wilgotność na poziomie 40-65%. Z kolei temperatura w saunie suchej wynosi od 80 do 110 *C, a wilgotność w niej utrzymuje się w granicach 10-30%. Okazuje się, że nie ma wyników badań, które potwierdzałyby większą skuteczność jednej z tych dwóch saun. Dokonując wyboru mamy więc pełną swobodę przy kierowaniu się naszymi własnymi preferencjami odnośnie tego, czy wolimy sauny o gorącym i suchym powietrzu czy też te o powietrzu ciepłym, ale za to bardzo wilgotnym.

Projekt sauny – jaki wybrać piec, boazerię i panel sterujący?

Samodzielne zaprojektowanie i wykonanie sauny dla większości z nas będzie procesem niezwykle trudnym i angażującym, a nawet niemożliwym do zrobienia. W takich sytuacjach, wykonanie sauny możemy powierzyć doświadczonemu producentowi, który przygotuje dla nas projekt od zera, uwzględniający w nim możliwości konstrukcyjne wybranego pomieszczenia, rodzaj ogrzewania, a także wielkość sauny oraz jej pełne wykończenie.

W samym projekcie sauny konieczne do uwzględnienia będą takie elementy, jak panel sterujący, drewniana boazeria oraz piec do sauny. Nowoczesne panele sterowania oferują intuicyjne dla użytkownika menu, wyświetlające najważniejsze informacje takie jak wilgotność, temperaturę czy fazę nagrzewania. Inną ważną kwestią jest wybór odpowiedniego wykończenia wnętrza naszej sauny. Do wyboru mamy kilka rodzajów drewna, dzięki czemu możemy dostosować koszt projektu do naszego budżetu. W naszej ofercie proponujemy Państwu między innymi wykończenie świerkowe, osikowe lub cedrowe, które nadają wyjątkowy klimat oraz wykazują wysokie właściwości utrzymujące odpowiednią wilgoć oraz temperaturę wewnątrz sauny. Wybór pieca to z kolei jedna z najważniejszych kwestii, która wymaga szczegółowego omówienia z wykonawcą ze względu na swoje wysokie wymagania m.in. co do wielkości pomieszczenia i jego możliwości konstrukcyjnych.

Projekt i wykonanie – sauna domowa i ogrodowa

Choć korzystanie z sauny zakorzenione jest w naszej świadomości, jako zabieg nieco luksusowy, dostępny do wykonania raczej w SPA czy hotelu, obecnie dzięki możliwościom technologicznym, możemy cieszyć się tą formą relaksu również w domowym zaciszu. Przygotujemy dla państwa zarówno saunę ogrodową, jak i saunę domową na wymiar. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które pragną mieć możliwość regularnego korzystania z kąpieli saunowych w pełnej prywatności we własnym domu, mieszkaniu czy ogrodzie.