Sauna w mieszkaniu — czy to w ogóle możliwe? Wszystko, co musisz wiedzieć

Budowa i montaż sauny wewnętrznej to coraz bardziej popularne rozwiązanie. Korzyści, które niesie ten niesamowity sposób relaksu i odprężenia ciała oraz umysł jest multum, dlatego warto rozważyć instalację sauny w mieszkaniu. Okazuje się, że sauny w niewielkich rozmiarach to świetne rozwiązanie także do niewielkiej kawalerki, mieszkania w bloku lub kamienicy czy niewielkiego domu.

Co to jest sauna?

Sauna to niewielkie pomieszczenie, w którym panuje wysoka temperatura i — zależnie od jej rodzaju — odpowiednia wilgotność. Powstaje w niej wyjątkowy klimat do wypoczynku i relaksu. Coraz więcej osób doświadcza korzyści zdrowotnych z częstego korzystania z sauny. W efekcie chcą móc posiadać saunę nawet w niewielkim domu czy mieszkaniu.

Czy warto mieć saunę w mieszkaniu? Poznaj 5 głównych korzyści regularnego korzystania z sauny

  • Utrata wagi: wystarczy 15-minutowa sesja w saunie, by przyspieszyć tętno oraz tempo przemiany materii.
  • Piękniejsza skóra: przyspieszenie krążenia sprawia, że krew szybciej dociera do każdej komórki organizmu. W efekcie toksyny są usuwane z porów skóry, przez co staje się ona gładka i miękka.
  • Wsparcie pracy układu sercowo-naczyniowego: kąpiele w saunie korzystnie wpływają na układ sercowo-naczyniowy.
  • Łagodzenie bólu stawów: ciepło minimalizuje stany zapalne oraz przynosi ulgę w bólu mięśni i stawów.
  • Odprężenie: łagodzi napięcie, poprawia jakość snu i uspokaja.

Czy można zamontować saunę w mieszkaniu?

Sauna w mieszkaniu wydaje ci się jedynie marzeniem? Teraz możesz stworzyć to wyjątkowe pomieszczenie w mieszkaniu i korzystać z prywatnych rytuałów saunowania. Okazuje się, że wcale nie musisz mieć ogromnego domu z ogrodem, ponieważ sauna świetnie sprawdza się w mieszkaniu w bloku lub w kamienicy. Na przykład sauny na podczerwień mają tylko 1 metr wysokości i szerokości, dzięki czemu są idealnym miejscem do seansów dla jednej osoby. Dzięki temu można je zamontować także w pomieszczeniach o małym metrażu w niewielkiej kawalerce.

Chcąc jednak korzystać z kąpieli saunowych w większym gronie, trzeba wydzielić więcej miejsca.

Rodzaje saun, którą wybrać do mieszkania?

Istnieje 5 rodzajów saun: sauna sucha, sauna mokra, sauna parowa — zwana też ziołową lub łaźnią rzymską, łaźnia mokra i sauna na podczerwień. W zależności od własnych preferencji można zdecydować się na odpowiednie rozwiązanie. Wiele osób decyduje się także na stworzenie sauny mieszanej w mieszkaniu, czyli połączenie w jednej kabinie sauny fińskiej z sauną inframed.

Nowoczesna sauna domowa to wyjątkowy sposób na odprężenie i zadbanie o siebie. Każda z powyżej wymienionych saun oferuje inne warunki do wypoczynku. Najlepiej zdecydować się na taką saunę do mieszkania, która będzie odpowiadać wszystkim użytkownikom. Dzięki temu urządzeniu w zaciszu własnego mieszkania w bloku czy kamienicy możesz stworzyć własny gabinet odnowy biologicznej.

Ile kosztuje sauna w mieszkaniu?

Uwielbiasz wypoczywać w saunie i zastanawiasz się jakim wydatkiem byłoby zamontowanie sauny w małym mieszkaniu? Warto podkreślić, że saunę można zamontować także w kawalerce w bloku. A zależnie od jej rodzaju, rozmiaru, producenta oraz użytych materiałów koszt montażu sauny w mieszkaniu wynosi kilka lub kilkanaście tysięcy. Dużym zainteresowaniem cieszą się także 2 lub 3-osobowe sauny na wymiar.

Okazuje się, że sauna w mieszkaniu w bloku lub kamienicy oraz w niewielkim domu to marzenie, które można spełnić. Poszukujesz rozwiązania dopasowanego do Twoich potrzeb? Skontaktuj się z doświadczonym producentem saun, firmą Sauny Jabłoński.

Obraz Semevent z Pixabay