Sauna we własnym domu

Dziś sauna we własnym domu nie jest już ekstrawagancką zachcianką. Sauny stają się coraz bardziej popularne, modne. Zdajemy sobie coraz więcej świadomości z korzyści jakie niesie korzystanie z saun. Nie potrzebujemy solidnej posiadłości z pokaźnym ogrodem, ponieważ można je zamontować nawet w mieszkaniu.

Przed dokonaniem wyboru

Jednak nim się zdecydujemy na posiadanie własnej sauny musimy wiedzieć jakie są rodzaje saun i czym od siebie się różnią.

W naszej ofercie znajdą Państwo następujące rodzaje saun:

-sauna fińska (sucha)

-sauna parowa (mokra)

– sauna parowa (rzymska)

– sauna ogrodowa

– sól himalajska

Rodzaje i przeznaczenie

Każdy z tych rodzajów saun różni się między sobą wilgotnością powietrza, temperaturą jak również przeznaczeniem.

Sauna sucha, zwana też fińską czy szwedzką jest jedną z najbardziej popularnych w dziś saun.  Korzystanie z sauny suchej doskonale wpływa na naszą skórę, ponadto jest bezpieczna dla osób mających problemy z naczynkami krwionośnymi. Pobyt ok. 20-30 minut w takiej saunie pozwala pozbyć się od 300 do 400 kalorii.

W komorze sauny panuje temperatura od 60 do 120 stopni C, wilgotność utrzymuje się w zakresie od 5% do 20%, a kąpiel odbywa się w suchym powietrzu ( normalnie w mieszkaniu wuglotność powietrza wynosi ok 30-55%).

Sauna mokra, parowa jest zdecydowanie bardziej przyjazna i łagodniejsza. Kąpiel rozpoczyna się w temperaturze ok. 50 stopni C, a gdy organizm się do niej przyzwyczai stopniowo podwyższa się ją do poziomu maksimum czyli 90 sopni C. Pomieszczenie wypełnia gorąvca para wodna powtająca w czasie polewania kamieni, ułożonych w górnej części pieca. Wilgotność powietrza w kabinie wynosi ok 25-40%.

Sauna ta przeznaczona jest dla osób, które nie lubią lub nie mogą przebywać w wysokich temperaturach. Nie ma wskazań co do częstotliwości wizyt w saunie mokrej, korzystać z niej można nawet codziennie. Tradycje tego typu sauny sięgają starożytności, zażywali ich Grecy i Rzymianie.

Sauna parowa, rzymska – to kąpiel w komorze, gdzie panuje wilgotność rzędu 45% do 50% przy temperaturze 50oC do 65oC. Budowa tej sauny zbliżona jest do budowy sauny fińskiej, tyle że piec, poza zwykłą funkcją pieca fińskiego, posiada parownik, który można wykorzystać do stosowania kąpieli ziołowych czy aromatycznych. Tego rodzaju sauna dobrze oczyszcza skórę, zmniejsza bóle reumatyczne oraz dolegliwości dróg oddechowych.

Sauna ogrodowa, to sauny w których panują niezwykle wysokie temperatury oraz duża wilgotność. Zabiegi w tego typu obiektach, to nie tylko relaks dla duszy, ale również ciała. Regularne, prawidłowo przeprowadzane zabiegi rewelacyjnie wpływają na zdrowie.

Jeśli zdecydujemy się na posiadanie sauny we własnym domu czy ogrodzie musimy wiedzieć co lubimy i czego oczekujemy wtedy pomożemy i doradzimy Państwu w najbardziej odpowiedniej sauny.