Jakie zasady obowiązują w trakcie korzystania z sauny?

Saunowanie to zabieg mający przynieść nam relaks i ukojenie. Dlatego jeśli korzystamy z niego w miejscu publicznym tak ważne jest, aby w jego trakcie nie przeszkadzać pozostałym kuracjuszom. Jeśli razem z nami, z sauny korzystają również inne osoby pamiętajmy, żeby zachowywać się stosowanie i odpowiedni cicho, tak by nie przeszkadzać samemu sobie oraz innym.

Jak wygląda przestrzeganie kultury w trakcie saunowania?

Korzystanie z sauny dla wielu z nas jest zabiegiem relaksacyjnym oraz uspakajającym. Wystawianie ciała na wysokie temperatury, a następnie lekkie jego schładzanie poprawia funkcjonowanie naszego układu krwionośnego, a także niweluje zmęczenie i łagodzi skutki stresu.

Decydując się na zabieg w saunie powinniśmy przestrzegać panującej tam kultury. Zasad “poprawnego” saunowania nie ma zbyt wielu, a te które są odnoszą się przede wszystkim do zachowywania się spokojnie i z szacunkiem dla pozostałych osób. Warto więc zrezygnować z większych rozmów, a te przeprowadzane omawiać odpowiednio cicho, by nie przeszkadzać innym.

Pamiętajmy, że korzystając z saun publicznych wspólnie dzielimy z innymi jedną przestrzeń. Dlatego chcąc wprowadzić jakąś zmianę, upewnijmy się, że nasze plany nie będą nikomu przeszkadzać. Kwestią wartą przemyślenia jest korzystanie z olejków eterycznych, czy zwiększanie temperatury, jeśli jest to możliwe. Na przykład chcąc korzystać z olejków eterycznych, w pierwszej kolejności zapytajmy się, czy pozostałe osoby nie mają nic przeciwko, gdyż zapach olejków pod wpływem ciepła może stać się mocno intensywny, co niekoniecznie każdemu może odpowiadać.

Jak długo można przebywać w saunie podczas pierwszego zabiegu?

Korzystając z sauny po raz pierwszy warto zażywać krótszych kilkuminutowych seansów, które pozwolą na zaadaptowanie się ciała do wyższych temperatur. Na około 10 minutowy zabieg przypada kilkuminutowy odpoczynek i lekkie schłodzenie ciała, następnie cały proces można powtórzyć 2-4 razy. Pamiętajmy, że saunowanie to zabieg relaksacyjny i prozdrowotny, dlatego nie zmuszajmy się do niego na siłę, jeśli poczujemy duszności i ogólne osłabienie organizmu.

Zabieg w saunie najważniejsze kwestie:

  • Warto wyposażyć się w żel do mycia, obuwie na zmianę i dwa ręczniki
  • Należy dokładnie umyć ciało, zmyć makijaż oraz zdjąć biżuterię
  • Należy zachowywać się cicho i stosownie do sytuacji
  • Na początku warto zażywać krótszych zabiegów saunowych

Sauny Jabłoński – zaprojektujemy i wybudujemy saunę w Twoim zaciszu domowym

Jeśli korzystanie z sauny nie jest Ci obce, doskonale znasz jej dobroczynny wpływ na Twoje zdrowie i marzy Ci się ona w domowym zaciszu – w obecnych czasach wybudowanie sauny w domu jest jak najbardziej możliwe do wykonania.

Zajmujemy się profesjonalnym projektowaniem oraz budowaniem saun w mieszkaniach, domach oraz w ogrodach. Niemal żadna powierzchnia nie stanowi dla nas problemu, ponieważ przy dzisiejszych rozwiązaniach technologicznych jesteśmy w stanie wykonać  saunę na zamówienie w takich pomieszczeniach, jak łazienki czy pokoje ze skosem.