Jak przygotować się do zabiegu w saunie?

Saunowanie staje się coraz popularniejsze, przenosząc się z często kosztownych hotelów i SPA, w miejsca bardziej dostępne, takie jak baseny i siłownie. Korzystanie z sauny jest zabiegiem odprężającym, który pomaga nam w wyciszeniu i zrelaksowaniu się, a także który przynosi szereg pozytywnych skutków dla naszego zdrowia.

Jeśli chcemy po raz pierwszy udać się do tego typu miejsca warto, abyśmy zaznajomili się z najważniejszymi zasadami savoir vivre, które w nim obowiązują. Pomogą one uniknąć stresujących sytuacji, a także zapewnią nam oraz innym w pełni komfortowe korzystanie z dobrodziejstw zabiegów w wysokich temperaturach.

Jakie zabiegi należy wykonać przed wejściem do sauny?

Wybierając się po raz pierwszy do sauny, należy wyposażyć się w kilka najważniejszych akcesoriów takich jak żel do mycia, balsam do ciała, obuwie na zmianę, a także dwa większe ręczniki. Niezależnie od tego czy korzystamy z zabiegu w saunie suchej fińskiej czy w saunie mokrej parowej, w pierwszej kolejności musimy odpowiednio przygotować nasze ciało.

Oczywiście przed samym wejściem do sauny należy wziąć prysznic, w przypadku kobiet ważne jest również zmycie makijażu, a także zdjęcie biżuterii, co zapobiega powstawaniu reakcji alergicznych na skórze, a także chroni noszoną biżuterię przed odbarwieniami.

Przygotowane w ten sposób ciało możemy już okryć ręcznikiem, a następnie udać się do sauny. Drugi z ręczników może okazać się przydatny do ocierania skóry z potu lub do komfortowego siedzenia i leżenia na ławkach sauny.

Jaki strój wybrać do sauny suchej / sauny parowej?

Tradycyjna kultura saunowania zaleca korzystanie z zabiegów bez okrycia ciała. Jednak dla wielu z nas, mogłoby wiązać się z to z niekomfortowym przekroczeniem granic intymności. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do sauny w okryciu z bawełnianego ręcznika. Kostiumy kąpielowe z syntetycznych materiałów nie są najlepszym rozwiązaniem, ponieważ mogą powodować odparzenia skóry, a także mogą zostać zniszczone pod wpływem gorącego i suchego powietrza.

Marzysz o saunie domowej lub ogrodowej? Wykonamy ją dla Ciebie od projektu po budowę!

Jako polski producent oferujemy profesjonalne projektowanie i budowę saun. Zajmujemy się tym od 2008 roku, mając tym samym ponad 14 lat doświadczenia. Bez względu na wielkość oraz układ pomieszczenia jesteśmy w stanie zrealizować dla Państwa projekt sauny domowej oraz sauny ogrodowej na wymiar, a dzięki kompleksowej usłudze stworzymy ją od podstaw, wybierając do niej odpowiednie materiały, piec, a także panele sterujące. Wykonujemy sauny na zamówienie na terenie całego województwa pomorskiego, w szczególności w takich miejscowościach, jak Kartuzy, Wejherowo, Kościerzyna oraz Trójmiasto.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu – producent saun w województwie pomorskim Sauny Jabłoński.